Wszystkie tajemnice Krakowa

Kraków jest dziś jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów. To zupełnie nie dziwi. Bajeczna architektura, wiele atrakcji, bliskość natury i cechy wielkiego miasta działają jak magnes. Kraków można poznawać na własną rękę, ale warto również skorzystać z pomocy specjalistów. To znaczy tych, którzy miasto znają jak własną kieszeń.

Kraków ma wiele imion, twarzy, stron, blasków i cieni. Ci, którzy w Krakowie mieszkają od lat znają prawie wszystkie z nich, ale i tak najczęściej korzystają z tej oferty miasta, która interesuje ich najbardziej. Przykładowo, ci którzy cenią sobie przede wszystkim bliskość natury i aktywność na świeżym powietrzu wybiorą jeden z wielu krakowskich parków, spacer nad Wisłą, przejażdżkę rowerem do Tyńca albo wycieczkę do podkrakowskich lasów. Po drodze zobaczy zamek na Wawelu, krakowski Kazimierz, historyczne i piękne Podgórze oraz nowoczesne centrum kryjące zabytkowy Rynek Główny. To jednak tylko kilka z ogromu atrakcji jakie warto zobaczyć i przeżyć w Krakowie.

Są też entuzjaści historii, która drzemie w murach miasta. Każdy budynek ma jakąś ciekawą opowieść do przekazania, każda ulica kryje w sobie historyczne tajemnice, nie wspomniawszy o muzeach, galeriach i innych atrakcjach, które przybliżają wiadomości nie tylko na temat samej ex-stolicy Polski, ale kraju w ogóle. W tej sytuacji można oczywiście wybrać się na spacer z nosem w książkowym przewodniku, ale skorzystanie z usług przewodnika po Krakowie będzie strzałem w dziesiątkę. Szczególnie dla większych grup i szczególnie dlatego, że taka osoba często powiedzieć nam może znacznie więcej niż to, co zapisane jest w książce czy internecie.

Miasto się zmienia, nawet o jego przeszłości można powiedzieć codziennie coś nowego, bo codziennie w niej coś odkrywamy. Dlatego dopiero żywy człowiek, przewodnik Kraków znający jak własną kieszeń, będzie potrafił przekazać to wszystko, pokazać magię tego miejsca i poprowadzić nas szlakami historii, ciekawostek, miejsc związanych z kultem religijnym i wieloma innymi. 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok Decline