Wycieczka objazdowa gdzie warto pojechać?

Czym różnią się coraz popularniejsze wycieczki objazdowe od zwykłych wyjazdów wakacyjnych? Używając nieco przewrotnego porównania można powiedzieć, że zwykła wycieczka to oglądanie przez jakiś czas jednej i tej samej fotografii, podczas gdy wycieczka objazdowa to kolorowy, zróżnicowany i pełen różnych zdjęć album.

Podczas wycieczki objazdowej zobaczymy po prostu więcej, lepiej poznamy dany kraj lub region, a to z kolei da nam możliwości również jeżeli chodzi o wyjazdy wakacyjne w przyszłości. Któreś z wielu odwiedzonych podczas wycieczki objazdowej miejsc może wyjątkowo zapaść nam w pamięć, do tego stopnia, że będziemy chcieli do niego wracać.

Warto jednak zadać pytanie wymagające nieco bardziej konretnego opisu, a mianowicie gdzie najlepiej jest się wybrać na wycieczkę objazdową? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Wycieczki objazdowe: najciekawsze kierunki

1. Dniestr

Dniestr to legendarda wręcz rzeka, uwieczniona w polskiej kulturze między innymi pierwszą częścią "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Mówiąc o Dniestrze w konkteście wycieczki objazdowej mamy jednak na myśli rzecz jasna spływ tą rzeką. Dlaczego warto udać się na taką wyprawę? Odpowiedzi można mnożyć właściwie bez końca: niezapomniane, stepowe krajobrazy Ukrainy, podróż pomiędzy wielorakim kolorytem lokalnych obyczajów, noce pod gołym, stepowymi niebem... Bardzo często szukając cudownych doznać i pejzaży jesteśmy przekonani, że trzeba się po nie udać do Azji, Afryki lub co najmniej Południowej Europy. Tymczasem ogromne stepy sąsiadującej z naszym krajem Ukrainy oraz wijący się przez nie majestatyczny Dniestr zapewni nam wrażenia zapadające w pamieć jeszcze głębiej, niż egipskie piramidy lub Rio de Janeiro.

2.Jedwabny Szlak

"Jedwabny Szlak" to określenie, które zapewne wszyscy niejednokrotnie słyszeliśmy, lecz nie zawsze dokładnie wiemy, czym właściwie on jest. Jaka jest najlepsza opcja, aby się tego dowiedzieć? Możemy oczywiście zajrzeć na Wikipedię. Jeżeli jednak interesuje nas coś więcej, niż czysto teoretyczna wiedza, warto wydać się na wyprawę legendarnym Jedwabnym Szlakiem. Trasa owej wyprawy będzie nas wieść przez niesamowite krajobrazy Uzbekistanu i Kazachstanu lub Iranu i Azerbejdżanu. Warto zaznaczyć, że w tym wypadku termin "wyprawa" bynajmniej nie jest jakimś maretingowym nadużyciem. Podróż Jedwabnym Szlakiem to bowiem prawdziwa podróż w nieznane, w miejsca, kultury i pejzaże, których istnienia nawet nie podejrzewamy, ponieważ nie stanowią one standardowej destynacji turystycznej ani nie zostały "wzięte na warsztat" przez kino lub telewizję.

3. Besarabia

I wreszcie trzecia, nie mniej fascynująca propozycja, czyli wspaniała Besarabia. Brzmi niezbyt znajomo, prawda? A jednak to bez wątpienia jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na naszej planecie. Przepiękna Odessa, Morze Czarne i rozlegle horyzonty akermańskich stepów, podziemne miasto mołdawskiego wina oraz dzikie, nietknięte ludzką stopą plaże.. To tylko część spośród wrażeń, jakie czekają na nas w magicznej Besarabii.

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij