Jachtem po mazurskich jeziorach

Urlop spędzony w Polsce to okazja do wypoczynku oraz zdobywania nowych wrażeń. Wystarczy jedynie za cel wyjazdu wybrać Krainę Tysiąca Jezior, czyli przepiękne Mazury. Podczas pobytu w północno-wschodniej części kraju można relaksować się w rytmie slow: niespiesznie spacerować po lasach, zażywać kąpieli w jeziorach, podziwiać dziewiczą przyrodę i odpoczywać, wsłuchując się w kumkanie żab. Można również nastawić się na ekstremalne przeżycia i wynająć jacht. Dlaczego czarter łódki to doskonała rozrywka dla całej rodziny, która zostawi po sobie piękne wspomnienia? 

Czarter jachtów – o czym pamiętać?

Czarter jachtu to po prostu jego wynajęcie, a z takiego rozwiązania korzysta bardzo wielu turystów. Przed wyborem jachtu należy zastanowić się, jaka będzie jego załoga, czyli ilu będzie uczestników rejsu i w jakim wieku. Inny model łódki należy wybrać na wakacyjną wyprawę z dziećmi, niż dla zaprawionych w aktywnym wypoczynku urlopowiczów. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy i jej bazy jachtów, by dobrać model, który spełni wszystkie oczekiwania i pozwoli na przeżycie niezapomnianych chwil na mazurskich wodach. Więcej informacji oraz zdjęcia łódek można obejrzeć na stronie http://czarter4u.pl.

 Rodzaje jachtów, czyli łódka dla każdego

Jaką łódką warto pływać po Mazurach? „Doradzam wybór jednego z trzech jachtów przeznaczonych do przemierzania mazurskich jezior.”– zachęca Pan Andrzej z firmy Czarter4u – „Antila 24, Anitila 26 lub Maxus 28, które są dobierane na podstawie indywidualnych preferencji załogi, mają za sobą wiele śródlądowych rejsów i na każdym z nich spisywały się doskonale.” Model Antila 24 to jacht prosty w obsłudze, nad którym zapanuje nawet samotny żeglarz. Dlatego jest idealny dla początkujących oraz rodzin z dziećmi. Jego atuty to bezpieczeństwo i funkcjonalność. Antila 26 jest przestronny w środku oraz na zewnątrz, a mimo to stabilny i bardzo wygodny. Zapewni miłe wrażenia z rejsu starszym żeglarzom oraz tym niewymagającym, nastawionym na relaks i niespieszne przemierzanie mazurskich wód. Miłośnicy regat powinni rozważyć czarter Maxusa 28, to jeden z najszybszych jachtów na Mazurach. Wymaga od 8 – osobowej załogi umiejętności, jest bardzo dobrze wyposażony i przestronny.

Co zabrać na jacht?

Przed wyruszeniem w rejs warto przygotować listę niezbędnych rzeczy, uwzględniając przy tym zmienne warunki atmosferyczne oraz przestrzeń jachtu, na której przez kilka lub kilkanaście dni będzie przebywać ze sobą kilka osób. Obowiązkowo w plecaku musi być miejsce na dobry sztormiak i ciepłą czapkę. Podczas rejsu może silnie wiać, dlatego ekwipunek musi zawierać ciepłe ubrania, przydadzą się te szybkoschnące, ponieważ na pokładzie i pod nim panuje dość wysoka wilgotność. Kolejnym, ważnym punktem na liście powinny być rękawiczki, które zabezpieczą ręce podczas ciągnięcia lin i wykonywania innych rejsowych obowiązków. Warto zabrać krem do opalania z bardzo wysokim filtrem i krem nawilżający. Latarka czołówka, wielofunkcyjny scyzoryk, ładowarka, telefon komórkowy z najważniejszymi numerami alarmowymi i radiem z prognozą pogody dla żeglarzy – to podstawowy sprzęt, który powinien znaleźć się na pokładzie jachtu. Rodzina z dziećmi powinna pamiętać o zapewnieniu rozrywki najmłodszym członkom, świetnie sprawdzą się gry logiczne, plastikowana talia kart i niewielkie planszówki.

Wyprawa na Mazury i czarter jachtu to doskonały pomysł na rodzinny urlop lub wyjazd z grupą przyjaciół. Czarter łódki od sprawdzonej firmy, wybór odpowiedniego modelu jachtu i zabranie niezbędnego ekwipunku to gwarancja udanego rejsu i pięknych wspomnień.

inf. artykuł zewnętrzny, fot. nadesłana