Weekend nad morzem - jak zaplanować romantyczny weekend dla dwojga?

Weekend nad morzem to dobry sposób na szybkie zrelaksowanie się po tygodniu pełnym pracy i obowiązków. Polacy coraz częściej wybierają się więc dziś nad morze nie tylko latem, na tygodniowy czy dwutygodniowy urlop, lecz nawet na dwa czy trzy dni, aby uciec od codziennych stresów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby weekend nad morzem był udaną odskocznią od powszedniej rutyny? O co zadbać, wybierając się na wycieczkę z drugą połówką?

Pomysły na romantyczny weekend we dwoje nad Morzem Bałtyckim

Jak dowiadujemy się z bloga ośrodka wypoczynkowego West Baltic Resort w Świnoujściu, jednymi z częściej decydujących się na weekend nad morzem osób są pary planujące romantyczny wypoczynek we dwoje. Wypady takie sprzyjają nie tylko wypoczynkowi, ale też zacieśnieniu relacji pomiędzy dwójką najbliższych sobie osób, a romantyczne zachody słońca nad brzegiem morza nie znudzą się zakochanym chyba nigdy. Wiele ośrodków wypoczynkowych specjalnie dla par przygotowuje różnego typu wydarzenia weekendowe. W sezonie letnim podczas weekendów możemy także z łatwością znaleźć informacje o wieczorkach tanecznych czy koncertach romantycznej muzyki podczas kolacji przy świecach. W sezonie zimowym wydarzenia tego typu są nieco rzadsze, lecz hotele i ośrodki planują czasem wydarzenia zamknięte dla nocujących w nich gości. Szczególnie często możemy liczyć na atrakcje tego rodzaju podczas weekendów w okresie walentynkowym, czyli w połowie lutego.

Osoby, które wolą jednak weekend we dwójkę spędzić wyłącznie w swoim własnym towarzystwie, na pewno docenią wysoką jakość obsługi i komfort wypoczynku, gwarantowane przez najlepsze hotele i ośrodki. Zwłaszcza podczas pobytu nad morzem poza sezonem wakacyjnym istotna będzie na przykład możliwość skorzystania z relaksującej sauny, krytego jacuzzi czy basenu. Lokalizacja ośrodka, w którym spędzimy romantyczny czas we dwoje, jest niemniej istotna. Podczas weekendowego pobytu szkoda bowiem tracić czas na codzienne półgodzinne spacery do plaży i z powrotem, zwłaszcza jeśli nasza trasa miałaby wieść przez średnio atrakcyjne tereny miejskie. Warto więc zdecydować się na pobyt w ośrodku położonym tuż przy brzegu morza, najlepiej w otoczeniu natury, aby móc w każdej chwili wybrać się na relaksujący spacer.

Kiedy zaplanować długi weekend majowy nad morzem?

Długie weekendy, a zwłaszcza weekend majowy, to często okresy największego zainteresowania pobytem w ośrodku czy hotelu nad morzem poza sezonem letnim. Weekendy połączone z dodatkowymi, ustawowo wolnymi dniami od pracy, mogą wydłużyć się nawet do 9 dni przy wcześniejszym odpowiednim rozplanowaniu urlopu. Z taką sytuacją będziemy mieli do czynienia właśnie w 2018 roku – jeśli zaplanujemy urlop 30 kwietnia, 2 maja i 4 maja, nasz weekend zacznie się już w sobotę, 28 kwietnia, a skończy dopiero w niedzielę, 6 maja. Jednocześnie wykorzystamy tylko 3 dni urlopu w pracy, co na pewno zachęci osoby planujące jeszcze kilka tygodni wypoczynku w ciągu roku.

Ze względu na fakt, że długie weekendy pozwalają cieszyć się kilkudniowymi okresami wolnego od pracy bez jednoczesnego wykorzystywania drogocennego urlopu, są one często planowane przez pracowników już na początku stycznia każdego roku. Weekend majowy jest zwykle nie tylko najdłuższy z nich – oczekujemy również, że będzie wyjątkowo ciepły i pogodny. Choć nie zawsze tak jest, wiemy już, jak poradzić sobie z niepogodą, a kilka dni w ośrodku oferującym zabiegi spa będzie niezależnie od aury świetnym sposobem na relaks i wypoczynek. Jeśli potrzebujemy oderwania od codziennej rutyny, warto więc zdecydować się na długi majowy weekend nad morzem.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij