Jak wybrać odpowiednie pokoje nad morzem?

Pokoje nad morzem od lat cieszą się nieustającą popularnością wśród Polaków na urlopie. Nic dziwnego, skoro Morze Bałtyckie uważane jest za ulubione wakacyjne miejsce wypoczynku. Większość naszych krajan stara się znaleźć choć kilka dni urlopu, podczas których ich uwagi nie będzie pochłaniało nic więcej poza szumem morza i upalnymi promieniami słońca. Jakie pokoje nad Morzem Bałtyckim warto rezerwować i czy tanio znaczy dobrze? 

Co mieści się w ofercie tanich pokoi nad Morzem Bałtyckim?

Jak można dowiedzieć się z bloga ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa, tanie pokoje nad morzem są obiektem pożądania wielu wczasowiczów, którym zależy na tym, aby wybrać się nad Bałtyk jak najniższym możliwym kosztem. W sezonie letnim oferty niezwykle atrakcyjnych cenowo noclegów mnożą się w Internecie z zawrotną prędkością. Jesteśmy wręcz zasypywani propozycjami, z których każda zapewnia nas o bliskości plaży, świetnej lokalizacji, widoku na morze czy też kusi niezwykle okazyjną ceną. Jak wyłonić spośród nich naprawdę wartościowe oferty? Co należy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na rezerwację? Czy tani pokój nad morzem jest w stanie spełnić wszystkie nasze wakacyjne wymagania?

Standard zakwaterowania w pokoju

Wynajmując tani pokój nad Morzem Bałtyckim, nie powinniśmy się spodziewać luksusowych warunków. Najczęściej natkniemy się na stare wersalki, meblościanki i firanki, które mogą pamiętać młodość naszych dziadków. Tu królują kwatery umeblowane w duchu PRL-u, wytapetowane ściany oraz grube dywany i wykładziny. W standardzie otrzymujemy łóżko, odrobinę miejsca na swoje rzeczy i - być może - stary telewizor kineskopowy. Wynajem tego typu pokoju zakłada zwykle, że większość czasu wolnego spędzać będziemy poza miejscem zakwaterowania, wracając jedynie na czas snu. Co jednak, kiedy nastąpi nagłe załamanie pogody?

Wygląd łazienek

Pierwszą kwestią, co do której powinniśmy się upewnić, wybierając ofertę tanich pokoi nad morzem, jest dostępność łazienek. Zdarza się, że internetowe propozycje najtańszych noclegów nie uwzględniają bardzo istotnych informacji odnośnie toalet. Czasem decydując się na nocleg w niedrogim ośrodku bądź hostelu, otrzymujemy pokój bez prywatnej łazienki. Węzeł sanitarny znaleźć możemy jedynie na korytarzu zajmowanego piętra i jest on wspólny dla wszystkich zameldowanych osób! Jeśli jednak otrzymujemy dostęp do łazienki przypisanej bezpośrednio do naszej kwatery, spodziewać się możemy zwykle zabudowanej kabiny prysznicowej, toalety oraz umywalki. Teoretycznie na wyjeździe nie potrzebujemy nic więcej, ale niektórzy wczasowicze mogą rozczarować się niezbyt dobrze wyglądającą zasłonką prysznicową, brakiem świeżych ręczników czy brakiem suszarki do włosów.

Dodatkowe atrakcje

Przy najniższym standardzie wynajmowanego pokoju nad morzem nie mamy co liczyć na dodatkowe atrakcje czy udogodnienia podczas pobytu. Czasem w pokojach znajdziemy lodówkę czy bezprzewodowy czajnik oraz wspomniany już telewizor starej daty. Choć w obecnych czasach wydaje się to praktycznie absurdalne, nie we wszystkich pokojach znajdziemy także dostęp do bezprzewodowego Internetu. Zdarza się, że właściciele tanich kwater na wynajem uważają, że na wakacje przyjeżdża się odpoczywać od bycia online, w związku z czym Wi-Fi nie będzie nam do niczego potrzebne. Oczywiście w takim rozumowaniu znaleźć można trochę racji - na wczasach w istocie warto poświęcić uwagę innym rzeczom niż ekran laptopa czy smartfona. Warto jednak wiedzieć wcześniej, że do bycia offline zmusi nas sytuacja.

Publikacja: insane.agency

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok Decline