Endorfinowy granat. Z korporacyjnego buszu na birmańskie bezdroża.

Wypalony pracownik międzynarodowej instytucji finansowej rzuca dotychczasowe życie i wyrusza w rowerową podróż po Azji Południowo-Wschodniej. Plan jest prosty — odnaleźć zaginioną duszę, spotkać lepszego siebie i na nowo zdefiniować własne życie. To, czego doświadcza po drodze, służy mu jako materiał do formułowania życiowych prawd i sprawia, że łączy się ze swoją naturą. "Endorfinowy granat" nie jest zwykłym reportażem z podróży. To bunt, wolność i pasja życia zamknięte na stronach książki.

Wielopoziomowa relacja łączy funkcję edukacyjną oraz rozrywkową. Autor, Michał Pawlik, opowiada historię wypalonego szczura korporacyjnego, który rzuca wszystko i wyjeżdża w podróż po Azji Południowo-Wschodniej, gdzie zamierza odzyskać utraconą duszę i na nowo zaprojektować satysfakcjonujący styl życia. W czasie sześciu miesięcy podróży odwiedza sześć krajów, jeżdżąc na składaku kolekcjonuje nowe doświadczenia i nieustannie się uczy.

Opisy miejsc, różnic kulturowych, przygód, trudności, z którymi zmaga się podróżnik, zarażają czytelnika wyjątkową atmosferą i porywają go w podróż razem z narratorem. Na podstawie różnych historii autor formułuje uniwersalne prawdy i rady życiowe, które opisuje w wydzielonych sekcjach książki. Podróż ma charakter wielowymiarowy, toczy się na poziomie fizycznym, gdy autor odwiedza wciąż nowe światy, psychologicznym, ponieważ pod wpływem tych światów zmienia się jego sposób patrzenia na rzeczywistość oraz na poziomie edukacyjnym, gdy modeluje doświadczenia i tworzy na ich podstawie uniwersalne rady. „Wierzę w to, że czytając książkę wbudowujemy w siebie jej DNA.

"Endorfinowy granat" to daleka podróż, którą czytelnik odbywa z każdą przewróconą kartką. A podróż to nie tylko poznawanie nowych miejsc, to przede wszystkim wzbogacenie się o nowe punkty widzenia, nowe sposoby na szczęśliwe życie, to zmiany, które w nas zachodzą pod jej wpływem. Człowiek, który wraca z dalekiej wyprawy, jest zupełnie inny od tego, który w nią wyruszył, ma więcej pewności siebie, nowe przemyślenia na temat życia, podjęte decyzje, plany, cele i sposoby ich realizacji. Ma w sobie fragment każdego z odwiedzonych miejsc. Ma moc.

Michał Piotr Pawlik – trzydziestoparolatek, który kawał życia pracował dla korpo. W końcu uznał, że nie chce tak funkcjonować, i rozpoczął walkę o własne marzenia. Wierzy, że rodzimy się nie po to, by spłacić kredyt, a potem umrzeć. Kocha życie wypełnione pasją. Wyznawca i praktyk szeroko pojętego minimalizmu. Jego największą wartością jest życie w świecie zbudowanym według własnego projektu. Jest zdania, że każdy może osiągnąć swoje cele. Chętnie dzieli się przemyśleniami na blogu. Kiedy tylko nadarza się okazja, pakuje plecak, zatrzymuje świat i rusza w podróż. Ceni to, co prawdziwe. Biega maratony, lubi sporty walki.

„To książka dla każdego, kto choć raz w życiu poczuł się zagubiony. Wszyscy bierzemy udział w wyścigu, jednak wielu ludzi nie zna jego zasad i zadowala się ukończeniem go gdzieś w ogonie. Ludzie często boją się patrzeć w stronę prawdy i przez to żyją nieswoim życiem, funkcjonują w rzeczywistości zbiegów okoliczności i przypadków, bezpowrotnie tracą kolejne dni. Musimy nieustannie korygować kierunek, w którym podążamy, aby każdy krok przybliżał nas do celu. Nie potrzebujesz największego domu ani najbardziej wypasionego samochodu w okolicy, bo twoje marzenia są dużo większe od tych przedmiotów. Namawiam moich czytelników, aby w konkurencji zwanej życiem sięgali po nagrodę główną. Endorfinowy Granat jest przygotowaniem do porzucenia ograniczeń i kierunkowskazem do życia pełnego pasji, radości i satysfakcji”. — komentuje autor.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij