Twórczość Janusza Leona Wiśniewskiego

Janusz L. Wiśniewski urodził się 1954 roku, w Toruniu. To bardzo inteligentny i wykształcony człowiek. Oprócz tego, że jest dobrym pisarzem, ma również szeroką wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika zdobywając tytuł magistra fizyki. Osiągnął także sukces w dziedzinie ekonomii, został doktorem informatyki i doktorem habilitowanym chemii.

Twórczość Janusza L. Wiśniewskiego

Twórczość Janusza Wiśniewsiego jest niezwykle bogata, już po wydaniu pierwszej książki zdobył sukces i na tym nie zaprzestał. Poniżej chciałabym przedstawić kilka jego najbardziej docenionych książek.

„Samotność w Sieci”

Janusz L. Wiśniewski rozpoczął swoją karierę pisarską powieścią miłosną pod tytułem „Samotność w Sieci”, która została wydana w 2001 roku. Szybko okazała się bestsellerem i  zyskała wielu czytelników. Po kilku latach powstał film na jej podstawie i  w 2006 trafił do kin. Powieść ta również  bardzo dobrze przyjęła się za granicą i została przetłumaczona na kilka języków, m.in. na:  rosyjski, czeski,  chorwacki i wietnamski.

Powieść opowiada o miłości dwóch osób pochodzących z Polski, jednakże  dzieli ich odległość kilkuset kilometrów. Mają kontakt ze sobą głównie przez Internet i po wielu rozmowach zakochują się w sobie. Powieść ta opowiada o tym czym jest miłość na odległość i jak ją przeżywają główni bohaterowie powieści.

„Zespoły Napięć”

W 2002 roku Wiśniewski postanowił wydać zbiór opowiadań pod tytułem: „ Zespoły Napięć”.  Książka opisuje iż świat kobiet zdecydowanie różni się od świata mężczyzn. Ich świat jest o wiele ciekawszy: pełen wrażeń i wzruszeń. Właśnie o tych wzruszeniach jest ta oto książka.

„Martyna”

Po „Zespole Napięć”, także w 2002 roku ukazała się nowela pod tytułem: „Martyna”. Została napisana przy pomocy Internautów. Nowela składa się z trzech opowiadań, a wszystkie są o młodziutkiej studentce i jej znajomych. Wiśniewski zajął się rozpoczęciem tych opowiadań, zaś Internauci mieli za zadanie rozwinąć ich treść i napisać zakończenie. Wiśniewski spośród nadesłanych tekstów wybrał te, które szczególnie przykuły jego uwagę i dołączył je do dalszej części opowiadań, a następnie wydał.

„Grand”

Kolejną godną uwagi jest książka „Grand”, która została wydana w 2014 roku. Opisuje pewny lipcowy i deszczowy poranek na sopockiej plaży, nieopodal hotelu Grand. Pewien bezdomny mężczyzna zawiera znajomość z dziennikarką, która z wielkim zainteresowaniem przysłuchuje się historii związanej  z hotelem Grand. Opowiada o marzeniach, cierpieniach i tęsknotach...

„Udręka braku pożądania”

W 2016 roku do księgarni trafił zbiór 21 krótkich opowiadań pod tytułem: „Udręka braku pożądania”. Opowiadania opisują wszystkie uczucia jakie towarzyszą każdemu człowiekowi. Od szczęścia, radości, miłości, do tęsknoty, smutku, żalu. Przedstawiają także sytuacje związane z przemocą fizyczną i psychiczną. Teksty te z pewnością trafią do duszy każdego czytelnika.

Janusz L. Wiśniewski słynie także z wielu innych opowieści i opowiadań. Pozwolę sobie podać ich tytuły: „Los powtórzony”, „10 x miłość”, „Intymna teoria względności”, „188 dni i nocy”, „Opowiadania letnie, a nawet gorące”, „Molekuły Emocji”... To tylko niektóre tytuły tego znanego pisarza. O więcej tytułów warto pytać w najlepszych księgarniach lub w sklepach internetowych