Konkurs ostatkowy: wygraj "Szarlotkę Lenina"!

Zbliża się koniec okresu karnawałowego, a co za tym idzie - imprezy ostatkowe i Tłusty Czwartek! Z tej okazji mamy dla was wyjątkowy konkurs z wyjątkową nagrodą. Książka "Szarlotka Lenina" to wspomnienia Anyi von Bremzen, która w swojej książce odtwarza siedem dekad sowieckiego życia przez pryzmat gotowania i jedzenia, rekonstruuje też wzruszającą historię rodzinną, obejmującą trzy pokolenia. Mamy dla Was dwa egzemplarze tej książki!

 

Z czym kojarzą się Ostatki? Z pysznościami oczywiście! Chcemy więc poznać Wasze przepisy na najbardziej smakowite ostatkowe pyszności!

Żeby wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są dwa egzemplarze książki "Szarlotka Lenina" należy:

- udostępnić link do newsa konkursowego (ze strony Etnosystem.pl) na swoim profilu na Facebooku
- wysłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przepis (własny! domowy! indywidualny!) na ostatkowy smakołyk (mogą być ciasta, przekąski, napitki, potrawy...
- w treści maila podać swoje dane kontaktowe (adres do wysyłki) ORAZ profil link na Facebooku (a najlepiej - link do udostępnionego posta)
- w temacie maila wpisać "Konkurs ostatkowy"

Najciekawsze zgłoszenia i przepisy opublikujemy na stronach Etnosystem.pl! Jak zawsze liczy się kreatywność - osoby, które wykażą się inwencją twórczą i wyślą coś ciekawszego niż "goły" przepis, mają większą szansę na wygraną. Książki przekażemy autorom najciekawszych zgłoszeń!

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 19. lutego, do godz. 23.59! Wyniki ogłosimy razem z publikacją zwycięskich prac w poniedziałek (20. lutego) lub wtorek (21. lutego) w zależności od tego, jak szybko wypróbujemy wszystkie przepisy :).

Szarlotka Lenina
Anya von Bremzen, wychowana w moskiewskim mieszkaniu komunalnym z jedną kuchnią przypadającą na 18 rodzin, jako dziecko śpiewała ody do Lenina i pragnęła posmakować mitycznego zachodu. W 1974 roku, w wieku 10 lat, razem z matką uciekły do USA, bez zimowych palt i bez prawa powrotu. Wspólne gotowanie stało się punktem wyjścia do wspomnień i opowieści o manierach Stalina przy stole, debatach kuchennych Chruszczowa czy polityce antyalkoholowej Gorbaczowa... [więcej].