Podróże z… alkomatem?

Każda podróż samochodem, która odbywa się dzień po spożyciu alkoholu, powinna wiązać się z badaniem alkomatem. Dlaczego świadomość swojego stanu trzeźwości jest taka ważna?


Jak właściwie działa alkomat?

Wprowadzając próbkę powietrza poprzez ustnik alkomatu, dostarczamy ją dzięki układowi mechanicznemu do sensora alkomatu. System poddaje głębokiej analizie dane otrzymane od układu sensora, a następnie dokładnie określa zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu osoby, która dokonała pomiaru.

Czy alkomat przyda się podróżnikowi?

Alkomat stanowi bardzo przydatne urządzenie zarówno dla zwykłych kierowców, jak i podróżników. Badanie alkomatem pozwala podjąć rozsądną decyzję dotyczącą prowadzenia samochodu. Świadomość zawartości alkoholu we krwi daje możliwość pełnej kontroli sytuacji. Złudne poczucie trzeźwości następnego dnia po uroczystości, na której spożywaliśmy alkohol, naraża nas na poważne prawne konsekwencje.

Drogowe zdarzenia, w których uczestniczą nietrzeźwi kierowcy, zdarzają się bardzo często. W stosunkowo dużej części z nich pojawiają się kierowcy, którzy spożywali alkohol dzień przed wspomnianym zdarzeniem. Stan po spożyciu alkoholu występuje, gdy stężenie alkoholu we krwi wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ lub gdy jego obecność w wydychanym powietrzu waha się od 0,1 mg do 0,25 mg w 1 dm3.

Jazda autem w takim stanie grozi pozbawieniem wolności do 30 dni lub grzywną do 5 tysięcy, a nawet zakazem prowadzenia pojazdów do 3 lat. Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości może się skończyć karą dwóch lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną.

Przed zakupem profesjonalnego alkomatu…

Przed kupnem fizycznego alkomatu warto zainteresować się internetowym badaniem stanu trzeźwości. Wirtualny alkomat umożliwia oszacowanie zawartości alkoholu we krwi. Wyniki oczywiście będą przybliżone, ale umożliwią orientacyjne określenie stanu trzeźwości.

Dzięki aplikacji imitującej alkomat na stronie http://www.wirtualnyalkomatonline.pl/ możemy zapoznać się z parametrami, od których zależy prędkość trzeźwienia oraz obliczyć hipotetyczny czas potrzebny do całkowitego wytrzeźwienia po wypiciu określonej przez nas ilości danego trunku.

Po badaniu wirtualnym alkomatem warto potwierdzić wyniki profesjonalnym alkomatem, ponieważ aplikacja nigdy nie powinna być traktowana jako prawdziwy alkomat.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij