Na podróże zawsze jest dobry czas!

Jeśli przyjrzeć się tematowi z określonej perspektywy, najlepiej podróżuje się, kiedy się jest seniorem. Dlaczego? To bardzo proste. Podróże na emeryturze to zniżki na pociągi, autobusy, samoloty, o wizytach w instytucjach kultury i muzeach już nie wspomnę. 

Na marzenia zawsze jest czas

O tym, co gdzie i w jaki sposób możemy robić, jak dbać o nasze zdrowie, warto poczytać w internecie. Dobrym źródłem informacji jest portal NaszSenior.pl. A co zrobić z inspiracjami?

Podróżować warto całe życie, wyzwań nie należy się obawiać. Najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniać można w każdym wieku jest - oczywiście - Aleksander Doba. "Też, ale nie zamierzam być dyżurnym marzycielem. Jak ktoś mnie pyta "A co teraz zrobisz?" To odpowiadam pytaniem na pytanie: "A ty?". Stawianie celu i dążenie do niego też może być inspirujące, ale nie można zatrzymać się i zrzucać odpowiedzialności na kogoś, komu już się udało. Ja mam swoje plany i jeszcze chcę coś zrobić, ale to wy młodzi planujcie, realizujcie - na swoją miarę" - powiedział w naszym wywiadzie. I warto sobie te słowa wziąć do serca.

Tańsza komunikacja

W podróżowaniu bilety na komunikację są dosyć sporą przeszkodą - normalne ceny biletów są drogie, zaś seniorzy (nie zawsze muszą to być osoby na emeryturze, niektóre instytucje określają po prostu dolną granicę wieku, na przykład 60 lat) mogą zakupić bilety w cenach znacznie niższych. Czasem nawet o połowę. Przykładowo, InterCity, Tanie Linie Kolejowe i Eurocity zachęcają seniorów do zakupienia Karty Seniora, która kosztuje 150 zł i uprawnia do aż 50 procentowej zniżki na bilety. Tradycyjnie zniżka dla emerytów w polskich pociągach to 37 zł. Zakupienie karty opłaca się więc przede wszystkim tym osobom, które chcą podróżować bardzo dużo. Ale wiemy przecież, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Podobnie jest w przypadku podróżowania PKS-em, tutaj osoby, które ukończyły 60 rok życia, na niektóre przejazdy osiągną zniżki (uzależnione od godziny i długości przejazdu) - zwykle około 30 procentowej.

Linie lotnicze nie pozostają w tym temacie w tyle. Osoby, które ukończyły 65 rok życia mogą na loty międzykontynentalne i europejskie rejsy uzyskać od PLL LOT zniżki od 10 do 25 procent. Szczególne ułatwienia wprowadzane są także dla starszych osób podróżujących do Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Jednym z nich jest na przykład możliwość poproszenia o specjalną asystę na lotnisku i w samym samolocie.

 
artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij