Bike Jamboree: rowerowa sztafeta dookoła świata wkracza w etapy zimowe!

Zaśnieżone kazachskie stepy, sroga zima w ałtajskich dolinach, białe przestrzenie mongolskich rubieży i w końcu roztopy i pierwsze dni wiosny w odległej Jakucji. To tylko część krajobrazów, na jakie natrafią rowerzyści rowerowej sztafety dookoła świata, Bike Jamboree. W trasę ruszyły pierwsze zimowe etapy tego niezwkego polskiego projektu.

Kroke: Poza dźwiękami [FRAGMENTY]

Po 25. latach muzykowania Kroke przemówiło. I to przemówiło głosem potrójnym. W książce "Poza dźwiękami" Tomasz Kukurba, Tomasz Lato i Jerzy Bawoł nie tylko opowiadają o historii Kroke, ale także o tym co dla nich najważniejsze. O istocie muzyki.

EkoGorajec: mała wieś, wielka przygoda!

Gorajec stawia na rozwój edukacji przyrodniczej. W tej niewielkiej miejscowości młodzież wytyczyła specjalną ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną, a dzięki współpracy Stowarzyszenia Folkowisko, Rady Sołeckiej i Urzędu MiG Cieszanów ze Stowarzyszenim na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" w Gorajcu zbudowano dwie profesjonalne czatownie ornitologiczne, które posłużą zarówno specjalistom w dziedzinie ornitologii do obserwacji ptaków jak i lokalnym szkołom do prowadzenia zajęć dydaktycznych w terenie.