Faza na pion. Monika Witkowska "Manaslu. Góra Ducha. Góra Kobiet" [RECENZJA]

Jakiś czas temu postanowiłam zrobić sobie przerwę od literatury opisującej podboje najwyższych szczytów świata, zmęczona ich przewidywalnością i jednolitością. W gruncie rzeczy niezależnie od tego, czy czytam o Evereście, K2 czy Nanga Parbat, zawsze jest to: organizacja (trudności), historia polskiego himalaizmu (przemyt i handel), obóz, mróz, brak tlenu, odmrożenia, sukces lub jego brak i powrót. Z całym szacunkiem dla autorów wszystkich tych pozycji, jeśli ma się na koncie przeczytaną setkę, to bez większych trudności można przewidzieć to, co znajdzie się w kolejnej setce pozycji literatury górskiej.

Transylwania na ludowo: Muzsikás Folk Ensemble na żywo w Polskim Radio

W piątek 6 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „30 lat wolności!”. Jego bohaterem będzie słynna węgierska grupa Muzsikás Folk Ensemble, która znana jest na całym świecie jako najlepsza formacja kultywująca tradycyjną muzykę rodem z Transylwanii. Bilety do zdobycia na antenach Polskiego Radia oraz do kupienia – w internecie lub przed koncertem. Transmisja od godz. 19.30 w radiowej Dwójce.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij