Globaltica uchodźcom: Refugees for Refugees

Wszyscy poruszeni jesteśmy scenami, które widzieliśmy w związku z sytuacją migrantów przybywających do Europy. Z tego powodu belgijska organizacja Muziekpublique zdecydowała się zaprosić około dwudziestu muzyków będących uchodźcami do niezwykłego wspólnego projektu. W ten sposób zebrano grupę wirtuozów z różnych regionów świata, którzy od dłuższego już czasu mieszkali w Belgii, i którzy mają nadzieję, że ich głosy zostaną usłyszane poprzez ich muzykę. Tak powstał projekt Refugees for Refugees, który już w sobotę 22 lipca wystąpi podczas festiwalu Globaltica w Gdyni.

No hay problema! Czyli od czego zaczęłam spełnianie marzeń

"Pojechać do Peru" - ile razy odpowiedziałam w ten sposób na pytanie "O czym marzysz?", nie zliczę. Ale tak - to moje marzenie. W ogóle - Ameryka Łacińska. Ale ile bym książek nie przeczytała i z iloma osobami nie rozmawiała, wszędzie trafiam na jedną ważna informację. Żeby swobodnie poruszać się po krajach latynoskich, należy chociaż trochę mówić po hiszpańsku. I tak sięgnęłam po naukę hiszpańskiego z SuperMemo.com.

"Tam gdzie kończy się świat": Alexishafen [FRAGMENT KSIĄŻKI]

– No pewnie, że wiem, gdzie to jest. – Recepcjonistka spojrzała na mnie wzrokiem tak zdziwionym, jakbym zapytał ją, czy wie, który mamy rok. – Ale ja z panem nie pojadę. Postaram się kogoś przysłać. – Popatrzyła jeszcze raz na mnie, a potem do jakiejś książki, zapewne w poszukiwaniu numeru telefonicznego. Skoro twierdziła, że się postara, to trzeba było poczekać. Najlepiej nad brzegiem morza, gdzie można było sobie podumać w przepięknych okolicznościach przyrody.